خانه کتابچه درایو چیست؟

درایو چیست؟

۰
درایو چیست؟
درایو چیست

درایو یا کنورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور برای تنظیم دور الکتروموتورهای Ac (موتورهای سه فاز) استفاده میگردد. درایوها وظیفه ”کنترل دور موتور“ را بر عهده دارند. درایوها قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور و بطور پیوسته تغییر دهند. تنظیم دور در الکتروموتورها علاوه بر منعطف نمودن پروسه های صنعتی، در کاربردهای زیادی منجر به صرفه جوئی انرژی هم میگردد. علاوه بر آن درایوها جریان راه اندازی کشیده شده از شبکه را به میزان زیادی کاهش میدهند. بطوریکه این جریان خیلی کمتر از جریان اسمی موتور است.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

 

نام فایل: درایو چیست؟

تعداد صفحات: ۱۷ صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF درایو چیست بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود PDF درایو چیست” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”1bx09m1y6ql8vt6sx1m5″ popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

قسمتی از آموزش درایو چیست؟

درایوها می توانند موتور را بطور نرم و کاملا کنترل شده استارت و استپ نمایند. زمان استارت و استپ را میتوان بدقت تنظیم نمود. این زمانها میتوانند کسری از ثانیه و یا صدها دقیقه باشد. توانائی درایو در استارت و استپ نرم موجب کاهش قابل ملاحظه تنش های مکانیکی در کوپلینگ ها و سایر ادوات دوار میگردد. اولین وسیله تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی موتورهای DC بودند. موتورهای DC با وجود مزایایی چون کنترل آسان، سریع و دقیق گشتاور و همچنین پاسخ بسیار سریع دینامیکی برای تغییرات سرعت، معایب زیر رادارند:

  • نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر
  • قیمت بالا
  • نیاز به انکودریاتاکومتر برای فیدبک سرعت

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی موتورهای الکتریکی AC و مزایایی از قبیل:

  • اندازه کوچکتر
  • قدرت بیشتر در مقایسه با موتورهای DC هم اندازه
  • طراحی ساده و قیمت ارزان
  • سبک و مقاوم در برابر ضربه

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here