می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

درایو چیست؟

درایو چیست؟ درایو یا کنورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور براي تنظیم دور الکتروموتورهاي Ac (موتورهاي سه فاز) استفاده میگردد. درایوها وظیفه ”کنترل دور موتور“ را بر عهده دارند. درایوها قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور و بطور پیوسته تغییر دهند. تنظیم دور در الکتروموتورها علاوه بر […]

درایو چیست؟ درایو یا کنورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور براي تنظیم دور الکتروموتورهاي Ac (موتورهاي سه فاز) استفاده میگردد. درایوها وظیفه ”کنترل دور موتور“ را بر عهده دارند. درایوها قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور و بطور پیوسته تغییر دهند. تنظیم دور در الکتروموتورها علاوه بر منعطف نمودن پروسه هاي صنعتی، در کاربردهاي زیادي منجر به صرفه جوئی انرژي هم میگردد. علاوه بر آن درایوها جریان راه اندازي کشیده شده از شبکه را به میزان زیادي کاهش میدهند. بطوریکه این جریان خیلی کمتر از جریان اسمی موتور است.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: درایو چیست؟

تعداد صفحات: 17 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF درایو چیست بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش درایو چیست؟

درایوها می توانند موتور را بطور نرم و کاملا کنترل شده استارت و استپ نمایند. زمان استارت و استپ را میتوان بدقت تنظیم نمود. این زمانها میتوانند کسري از ثانیه و یا صدها دقیقه باشد. توانائی درایو در استارت و استپ نرم موجب کاهش قابل ملاحظه تنش هاي مکانیکی در کوپلینگ ها و سایر ادوات دوار میگردد. اولین وسیله تبدیل انرژي الکتریکی به انرژي مکانیکی موتورهاي DC بودند. موتورهاي DC با وجود مزایایی چون کنترل آسان، سریع و دقیق گشتاور و همچنین پاسخ بسیار سریع دینامیکی براي تغییرات سرعت، معایب زیر رادارند:

  • نیاز به تعمیر و نگهداري مکرر
  • قیمت بالا
  • نیاز به انکودریاتاکومتر براي فیدبک سرعت

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژي موتورهاي الکتریکی AC و مزایایی از قبیل:

  • اندازه کوچکتر
  • قدرت بیشتر در مقایسه با موتورهاي DC هم اندازه
  • طراحی ساده و قیمت ارزان
  • سبک و مقاوم در برابر ضربه

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *