خانه کتابچه کنترل کننده های دور موتور یا اینورتر ها چگونه عمل میکنند؟

کنترل کننده های دور موتور یا اینورتر ها چگونه عمل میکنند؟

۰
کنترل کننده های دور موتور یا اینورتر ها چگونه عمل میکنند؟
کنترل کننده های دور موتور يا اينورتر ها چگونه عمل ميکنند؟

Engine speed controllers or inverters how to act کنترل کننده های دور موتور چیست؟

درایو یا اینورتر فرکانس متغییر و یا کنترل کننده دور موتور برای تنظیم دور الکتروموتورهای Ac استفاده میگردد. اینورتر ها وظیفه ”کنترل دور موتور“ را بر عهده دارند. کنترل کننده های دور موتور قادرند دور موتور را از صفر تا دور نامی موتور و حتی درصدی بالاتر بطور پیوسته تغییر دهند. VFD تنظیم دقیق دور در الکتروموتورها علاوه بر منعطف نمودن پروسه های صنعتی ٬ در کاربردهای زیادی منجر به صرفه جوئی انرژی هم میگردد. علاوه بر آن اینورتر ها جریان راه اندازی از شبکه را صفر میکند. اینورتر ها میتوانند موتور را بطور نرم و کاملا کنترل شده استارت و استپ نمایند (stop soft & start soft).

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

 

 

نام فایل: کنترل کننده های دور موتور یا اینورتر ها چگونه عمل میکنند؟

تعداد صفحات: ۱۳ صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF کنترل کننده های دور موتور یا اینورتر ها چگونه عمل میکنند بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود PDF کنترل کننده های دور موتور یا اینورتر ها چگونه عمل میکنند” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”g98n3bunm02tloadsvvr” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

قسمتی از آموزش کنترل کننده های دور موتور یا اینورتر ها چگونه عمل میکنند؟

همزمان با پیشرفت و فزونی کاربرد موتورهای AC ٬ تکنولوژی کنترل کننده های دور موتور AC نیز دستخوش تغییرات شگرفی شده اند بطوریکه اینورتر های AC قابلیت موتورهای AC را تکمیل کرده اند در کاربردهای صنعتی غالباً می خواهیم که موتورها در سرعت و گشتاور دلخواهمان کارکنند٬ بنابراین برای کنترل سرعت و گشتاور موتور از کنترل کننده های دور موتور استفاده می کنیم.

اینورتر ها تجهیزاتی هستند از قطعات الکترونیکی مانند: تریستورها٬ IGBT و خازن و .. ساخته شده اند که از آنها برای کنترل ولتاژ و کنترل فرکانس استفاده می شود. علاوه براین در کاردبرهایی مانند جرثقیل ها٬ آسانسورها و کاربرد های صنعتی که عدم وجود ضربه در راه اندازی و توقف موتور از اهمیت ویژه ای برخوردار است٬ استفاده از اینورتر اجتناب ناپذیر می شود.

مقایسه عملکرد سافت استارتر با کنترل کننده های دور موتور راه انداز نرم یا سافت استارتر:

  • راه انداز نرم یا سافت استارتر در صنعت برای راه اندازی الکتروموتور بکار میرود و دراین حالت بیشترین جریان راه اندازی حدود ۲٫۵ برابر جریان حالت عادی موتور است منحنی راه اندازی با یک شیب مناسب و قابل انتخاب است.
  • درسافت استارتر ها ازکلید های استاتیکی (SSR) استفاده میشود که درتوان های پایین ازترایاک و در توان های بالا از یک جفت تریستور بصورت معکوس و موازی استفاده میشود.
  • در راه انداز نرم تغییر ولتاژ وجود دارد و در واقع با کنترل ولتاژ سینوسی ورودی در هردو نیم سیکل مثبت و منفی ولتاژ خروجی با همان فرکانس ورودی میشود.
  • از یک راه انداز نرم میشود تعداد زیادی موتور را با ایجاد یک مدار فرمان مناسب راه اندازی کرد به طور مثال تعداد ۱۰ دستگاه موتور یا بیشتر را میشود با یک راه انداز نرم استارت کرد.
  • در راه انداز نرم امکان افزایش دور موتور بیشتر از دور نامی وجود ندارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here